Pediatria - kompleksowa opieka

Więcej

Ginekologia Położnictwo

Więcej

Endokrynologia Ginekologiczna

Więcej

Andrologia

Więcej

Seksuologia

Więcej

Ginekologia i położnictwo

Ginekologia                                                                                                                                                                             1) Ginekologia zachowawcza , profilaktyka nowotworów.

 a)  Ginekologia zachowawcza to leczenie  najczęstszych dolegliwości  z jakimi kobiety zgłaszają się do gabinetu ginekologicznego. Leczymy infekcje , zaburzenia miesiączkowania,  indywidualnie dostosowujemy metody antykoncepcji.

 Proponujemy  antykoncepcję hormonalna , wewnątrzmaciczna , implanty podskórne .

 b) Profilaktyka nowotworowa obejmuje działania, których celem jest wykrycie zmian predysponujących do przemiany nowotworowej lub nowotworów we wczesnej fazie rozwoju.

Działania takie obejmują przesiewowe badania cytologiczne , cytologia cienkowarstwowa, identyfikacja onkogennych typów brodawczaka (HPV), badanie kolposkopowe szyjki macicy, biopsja i badanie histopatologiczne wycinków z szyjki macicy i śluzówki z jamy macicy.

Badanie biochemiczne z krwi , markery nowotworowe, badanie oceniające ryzyko wystąpienia nowotworu jajnika ROMA. Badania genetyczne nosicielstwa genu predysponującego do wystąpienia nowotworów piersi i jajnika i innych nowotworów. . Badania usg oceniające zmiany w narządzie rodnym . Zapewniamy konsultacje genetyka onkologicznego .

W naszej przychodni zapewniamy również konsultacje profesorskie chirurga onkologa .

2) Endokrynologia. Endokrynologia ginekologiczna.

Diagnozujemy i leczymy zaburzenia hormonalne dotyczące cyklu miesięcznego kobiety. Nieregularne miesiączki , cykle bezowulacyjne, nadmierne krwawienia miesięczne, zespół PCO - (zespół policystycznych jajników ) czy nieprawidłowe krwawienia międzymiesiączkowe,  to najczęstsze zaburzenia cyklu wynikające z nieprawidłowego  działania układu humoralnego .

Leczymy również choroby tarczycy, nadnerczy i innych gruczołów dokrewnych wydzielających hormony .

3) Niepłodność, diagnostyka i leczenie.

Diagnozujemy i leczymy niepłodność . Niepłodność małżeńska to dziedzina medycyny wymagająca wieloprofilowego  podejścia do rozwiązania tego problemu. Specjalności takie jak endokrynologia , genetyka, immunologia , andrologia, chirurgia ginekologiczna , psychologia , seksuologia,  ultrasonologia , genetyka są niezbędne by pomóc w rozwiązaniu choroby niepłodności.

W naszej przychodni pracują specjaliści w tych dziedzinach.

Wykonujemy zabiegi  mogące wyjaśnić przyczyny niepłodności takie jak

HSSG - oceniające drożność jajowodów  w obrazie  usg 

Histeroskopia - diagnostyczna, oceniające stan wnętrza macicy i operacyjna związana z usunięciem zmian w jamie macicy takich jak zrosty , polipy endometrialne , małe mięśniaki czy przegrody .

4) Ginekologia operacyjna

Zabiegi i operacyjne wykonujemy w Szpitalu Damiana w Warszawie

5). Diagnostyka ultrasonograficzna.

Wykonujemy badania usg w ciąży w pełnym zakresie :

badanie tzw. „ genetyczne „ w 11-14 tygodniu ciąży

badania oceniającą rozwój dziecka  w  18-22  i 28-32  tygodniu  oraz kwalifikujące do  porodu.

badania Dopplera przepływów naczyniowych w prewencji patologii ciąży

badanie usg 3D i 4D

badania usg w każdym innym tygodniu ciąży jeśli wymaga tego lekarz prowadzący

Wykonujemy również badania  ultrasonograficzne ginekologiczne , diagnostyka owulacji , ocena patologicznych zmian narządu rodnego takich jak mięśniaki macicy , torbiele jajników, endometriozy, ocenę stanu śluzówki jamy macicy, jak również innych patologii w miednicy małej.

Dokonujemy  kwalifikacji do operacji ginekologicznych.

8. Wysiłkowe nietrzymanie moczu

 

 POŁOŻNICTWO

 

 1) Przygotowanie do  ciąży.

  • pomagamy w planowaniu ciąży, wykonujemy niezbędne badania oceniające  stan zdrowia przyszłej mamy. W przypadku chorób, wraz z innymi specjalistami, przygotowujemy organizm matki do zwiększonego jego obciążenia  w przebiegu ciąży. Proponujemy, gdy jest taka potrzeba, korekcję diety i stylu życia. Zalecamy działania profilaktyczne, które zastosowane jeszcze w okresie prekoncepcyjnym mogą zapobiec niektórym patologią w ciąży.

 2) Prowadzenie ciąży fizjologicznej oraz patologicznej.

  • prowadzimy ciąże wg. zalecanych standardów i rekomendacji PTG , a przede wszystkim wg. wieloletniego osobistego doświadczenia nabytego podczas pracy w Klinikach w oddziałach położniczych i patologii ciąży jak i pracy w gabinecie o profilu położniczym.

 3)  Poród i cięcia cesarskie.

  • podstawą naszej opieki położniczej jest zachowanie jej ciągłości  : prowadzenie ciąży, asystę podczas porodu i opiekę w okresie połogu. Zapewniamy opiekę praktyczne całodobową łącznie z całodobowym kontaktem telefonicznym . Ten model opieki, najbardziej pożądanym przez kobiety, Wzbudza zaufanie do lekarza i jego zaangażowanie, daje poczucie bezpieczeństwa dla matki  i jej dziecka w ciąży i podczas porodu. Porody i cięcia cesarskie odbywają się  w Oddziale Położniczym Centrum Medycznego Damiana.

4) Szkoła Rodzenia.

5) Diagnostyka ultrasonograficzna i prenatalna w ciąży ( Aparat USG Voluson )

  • wykonujemy badania usg  ciąży z możliwością obrazowania w technologii 3D i 4D.
  • badania w 11-14 tygodniu ciąży tzw. „genetyczne”
  • badania wg standardów:  w 18-22 tygodniu ciąży 28 - 32 tyg ciąży i kwalifikujące do porodu .
  • nieinwazyjne test diagnostyczne Test Papp’a , test potrójny
  • test NiFTY
  • inwazyjne badania prenatalne: amniopunkcję diagnostyczną, biopsję trofoblastu.
  • Biopsje celowane tarczycy

 

dr Krzysztof Tomasz Kucharski Specjalista ginekologii i położnictwa. 

         Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej. Po stażu podyplomowym pracował w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka. Staż specjalizacyjny I stopnia odbył w Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Medycznego. Staż specjalizacyjny II stopnia oraz wieloletnia praca kliniczna w Instytucie Matki i Dziecka (1985-2003). Autor i współautor publikacji w zakresie położnictwa, wykładowca. Uczestnik wielu sympozjów lekarskich .  Wykładowca w Szkole Położnych. Założyciel i wykładowca szkół rodzenia. Współorganizator i pracownik prywatnego Oddziału Położniczego Szpitala Damiana. ( od 1997 roku ). Współpraca z licznymi czasopismami dla kobiet i dzieci jako ekspert. Obecnie pracuje w Centrum Medycznym Damiana w Oddziale Położniczym i Ginekologicznym. Współwłaściciel  RKK MED Centrum Medyczne.

 

dr n. med. Dariusz Rapa Specjalista ginekologii i położnictwa, endokrynolog ginekologiczny, seksuolog.

      Akademię Medyczną w Lublinie ukończył w 1992 roku.  W latach 1992-2009 pracował na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Tytuł specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii uzyskał w roku 2000, zaś w zakresie endokrynologii w 2013 roku. Od roku 2004 posiada tytuł doktora nauk medycznych.
     Posiada wieloletnie i bogate doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu Pacjentek zespołem policystycznych jajników (PCOS), hirsutyzmem, zaburzeniami miesiączkowania, zaburzeniami funkcji tarczycy,  hyperprolaktynemii oraz niepłodności.
Ma wieloletnie doświadczenie w diagnostyce ultrasonograficznej zarówno ginekologicznej jak i położniczej /pierwszy certyfikat  USG w zakresie ginekologii i położnictwa uzyskał w 1997roku/ ponadto wykonuje USG i biopsje celowane tarczycy.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego.

     Tytuł specjalisty seksuologa uzyskał w roku 1999, zaś  doktora nauk medycznych  w  roku 2004.  Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu zaburzeń dysfunkcji seksualnych szczególnie w zakresie zaburzeń erekcji (impotencji),  przedwczesnego wytrysku oraz  hypogonadyzmu.  Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

dr n. med. Ireneusz Marek Salata  Specjalista ginekologii i położnictwa, endokrynologii i andrologii.

    Wieloletni pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: Katedra Ginekolo i Położnictwa,  Katedra Endokrynologii i Chorób Metabolicznych. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu niepłodności oraz zaburzeń endokrynologicznych u kobiet i mężczyzn.

    Współzałożyciel i wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Posiada tytuł doktora nauk medycznych z endokrynologii. Temat pracy doktorskiej w tematyce andrologicznej.