Pediatria - kompleksowa opieka

Więcej

Ginekologia Położnictwo

Więcej

Endokrynologia Ginekologiczna

Więcej

Andrologia

Więcej

Seksuologia

Więcej

Fizjoterapia

Nazywam się Justyna Listwoń, jestem absolwentką AWF, instruktorem rekreacji ruchowej, instruktorem metody CANTIENICA® - Program Power, instruktorem Nordic Walking, triathlonistką, pasjonatką aktywnego, zdrowego stylu życia. Wybór studiów związany był  moim zamiłowaniem do sportu i wszelkiej aktywności ruchowej od najmłodszych lat. Cały czas poszerzam swoje umiejętności i doświadczenie w tym zakresie. Moją misją, do której dążę jest robienie w życiu tego, co jest bliskie mojemu sercu i moim zainteresowaniom.

Zapraszam serdecznie na moje zajęcia szwajcarską metodą CANTIENICA® - Program Power autorstwa Benity Cantieni. Jest to program ćwiczeń ukierunkowanych na kształtowanie siły, ciała i postawy z mięśni głębokich. Mięśnie dna miednicy są świadomie i celowo używane podczas każdego ćwiczenia, a przy tym wzmacniane poprzez sprzężanie zespołu mięśni Levator Ani (wewnętrzenej warstwy dna miednicy).  To sprzężanie oraz trójdymensjonalny ruch mają w tym programie zastosowanie w kształtowaniu siły, ciała i postawy.

Ćwiczeniami CANTIENICA®:
-ćwiczysz wszystkie mięśnie głębokie
-mięśnie powierzchowne kształtowane są od wewnątrz do zewnątrz
-wykonujesz drobne ale intensywne ruchy, które powstają na skutek trójwymiarowego ześrubowania pozycji podstawowej (ochraniając stawy)dzięki dynamicznemu sprzężaniu  angażujesz 100% mięśni
- kształtujesz ruch, siłę, ciało i postawę z mięśni głębokich dna miednicy.

Dla kogo jest trening?
Dla wszystkich – kobiet i mężczyzn, w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej. Metoda uczy współpracy z własnym ciałem. Jest absolutnie bezpieczna.

Szczególnie zachęcam:
Kobiety z myślą o prawidłowym utrzymywaniu ciąży, zapobieganiu nietrzymaniu moczu, ale także poprawieniu doznań seksualnych.
Kobiety w ciąży, które nie chcą rezygnować z aktywnego trybu życia.
Młode mamy, gdyż ćwiczenia pomagają szybko wrócić do sylwetki i sprawności sprzed ciąży.
Dojrzałe panie, metoda pomaga w utrzymaniu właściwego położenia narządów rodnych i wydalniczych w okresie menopauzy.
Mężczyzn dbających o zdrowy kręgosłup oraz funkcje seksualne metoda pomaga uniknąć problemów z prostatą.

Zdecydowałam się na promowanie tej metody szczególnie dla kobiet w okresie okołoporodowym, czyli w tym czasie, kiedy mięśnie dna miednicy mają najważniejsze zadanie do spełniania. Jest to czas, kiedy najczęściej pojawiają się pierwsze poważne problemy, a także wyzwania związane z porodem i połogiem.

Mgr fizjoterapii Anna Łuć

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wydziału Rehabilitacji. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i sportowej. Ukończyła liczne kursy zawodowe, m.in. PNF, Kinesiologytaping, Medyczny Trening Terapeutyczny, masaż I i II stopnia. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne techniki indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta.Kieruje się holistycznym podejściem do pacjenta.

Ogólny zakres działań:
-leczenie i fizjoprofilaktyka bólów kręgosłupa, bólów mięśniowych i stawów obwodowych
-rehabilitacja po urazach i kontuzjach
-treningi medyczne
-korekcja wad postawy
-masaż leczniczy oraz relaksacyjny, ujędrniający, sportowy, izometryczny, drenaż limfatyczny
-gimnastyka kobiet w ciąży i w połogu
-rehabilitacja w wysiłkowym nietrzymaniu moczu"