Pediatria - kompleksowa opieka

Więcej

Ginekologia Położnictwo

Więcej

Endokrynologia Ginekologiczna

Więcej

Andrologia

Więcej

Seksuologia

Więcej

Co każda mama i każdy tata powinni wiedzieć o szczepieniu?

Co każda mama i każdy tata powinni wiedzieć o szczepieniu?

Najnowszym osiągnięciem naukowym w zakresie wakcynologii są szczepionki skojarzone (poliwalentne). Są to szczepionki nowej generacji, które zawierają w jednej dawce antygeny przeciwko wielu schorzeniom. Wykonywanie szczepień zarówno obowiązkowych jak i dodatkowych, wykorzystując szczepionki skojarzone jest szeroko zalecane, ze względu na wielość korzyści, jakie przynosi.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE STOSOWANIA SZCZEPIONEK SKOJARZONYCH:

  • Szczepionki skojarzone są SKUTECZNIEJSZE.                                      

Jak wynika z analiz przeprowadzanych w grupach osób poddanym szczepieniu szczepionką skojarzoną i grupach poddanych kilku szczepieniom szczepionkami zawierającymi pojedyncze antygeny, uzyskana skuteczność, czyli efekt uodpornienia jest wyższy w przypadku grup szczepionych szczepionką skojarzoną. 

  • Szczepionki skojarzone są BEZPIECZNIEJSZE.                                            

Z przeprowadzanych obserwacji wynika, że szczepienie szczepionką skojarzoną powoduje mniej niepożądanych odczynów poszczepiennych takich, jak: obrzęk, bolesność w miejscu iniekcji, gorączka, niepokój i inne. 

  • Szczepionki skojarzone są MNIEJ STRESUJĄCE.                        

 Szczepiąc dziecko jedną szczepionką, zawierającą szczepionki obowiązkowe i dodatkowe, nie narażasz dziecka i siebie na niepotrzebny stres.

KALENDARZ SZCZEPIEŃ >>

 

Pediatra Dr Marek Radzki  Specjalista chorób dziecięcych  II stopnia

Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Katedrze Pediatrii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej W Warszawie i Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Dziecięcego Szpitala w Warszawie przy ul Niekłańskiej. Jest współtwórcą RKKMED Centrum Medycznego, gdzie prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską.